Nasilające się objawy powstawania hemoroidów

Zobacz również artykuły
Dorosłe Dzieci Alkoholików - DDA - leczenie, objawy DDAGinekolog - jak się przygotować
O hemoroidach mówiono swego czasu bardzo dużo. Każdy spotkał się z tym pojęciem. Jest to dość nieprzyjemne, a często również bolesne schorzenie. Jakie są jego objawy?

początkowe objawy powstawania hemoroidów

Przede wszystkim wczesne oznaki możliwości pojawienia się tego problemu pojawiają się stopniowo, etapami i mają różny poziom nasilenia. Główne symptomy to zwłaszcza uczucie niepełnego wypróżnienia, powstawanie wydzieliny sączącej się z odbytu oraz świąd i krwawienie. Wszystkie wiążą się z dyskomfortem i odczuwaniem bólu, a jego intensywność jest związana z zaawansowaniem choroby.

Hemoroidy wydzielina

Ważnym objawem, sygnalizującym możliwość wystąpienia hemoroidów jest uczucie swędzenia w okolicach odbytu. Często towarzyszy mu także wodnista wydzielina w tym rejonie. Jest to o tyle niebezpieczne, ze sprzyja rozwojowi stanów zapalnych. Wydzielina ta bowiem zostawia ślady na bieliźnie. Często ta oznaka jest lekceważona, co ma wpływ na późne rozpoznanie stanu chorobowego.

Równie typowym objawem tej przykrej dolegliwości jest pojawienie się bezbolesnego krwawienia przy wypróżnianiu. Często ta oznaka jest lekceważona i dopiero, gdy krwawienie stanie się bardziej intensywne, chorzy zwracają się po poradę lekarską. Gdy tylko pojawią się zakrzepy lub nawet niewielkie ilości krwi na papierze toaletowym, należy bezzwłocznie skontaktować się ze specjalistą.

Diagnoza

Tym objawom towarzyszy także uczucie niepełnego wypróżnienia. Łączy się z potrzebą silniejszego parcia na stolec, a co za tym idzie do powiększania krwawiących guzków. Jeśli pojawiają się tego typu objawy, nie należy ich lekceważyć, ponieważ mogą świadczyć nie tylko o hemoroidach, ale również innych schorzeniach np. grzybicy, urazach okolic analnych i ich stanach zapalnych, a nawet nowotworach. Warto więc wcześniej zasięgnąć rady lekarza, aby móc leczyć chorobę.

Data dodania: 14-06-2013 14:52
Zobacz więcej o: hemoroidy objawy hemoroidy leczenie dieta hemoroidy profilaktyka choroby odbytu zdjęcia leczenie hemoroidy stan zapalny co jest dobre na hemoroidy hemoroidy leczenie hemoroidy jak leczyc hemoroidy odbytu hemoroidy zdjecia odbyt choroby
29-07-2014 11:35
Marek
Chyba właśnie mi się przytrafiły :/ kupiłem dziś w aptece Procto-Glyvenol, czy jest wystarczająco skuteczny, że wyleczy i będę mógł zapomnieć że to kiedykolwiek miałem? Póki co uśmierzył ból więc w tym się sprawdził.