Rozstępy po ciąży

Zobacz również artykuły
Ból gardła w ciąży
Nawet kobieta, która bardzo pragnie dziecka często przerażona jest tym, jak jej ciało zmienia się pod wpływem ciąży. Przybywa kilogramów, skóra staje się wrażliwa, a piersi powiększają się i mogą tracić jędrność. Jednak największym problemem ,jaki powstaje w ciąży i pozostaje często długo po niej są rozstępy.

Czym są rozstępy?

To czerwone, a później białe linie na ciele, które powstają, gdy dojdzie do przerwania w skórze włókna kolagenowego. Dlaczego powstają? Włókna kolagenowe są rozciągliwe, ale w ograniczonym zakresie. Gdy masa ciała zwiększa się gwałtownie, rozciąganie skóry jest za duże i efektem są rozstępy. Zwykle powstają u dorastających nastolatków oraz kobiet w ciąży, bo wtedy działają dwa czynniki: gwałtowny wzrost masy ciała oraz zmiany hormonalne osłabiające wytrzymałość włókien kolagenowych.

Krem na rozstępy - podstawowy kosmetyk dla kobiety w ciąży

Bardzo trudno jest zlikwidować istniejące rozstępy, dlatego tak istotna jest profilaktyka. Krem na rozstępy najlepiej stosować już od początku ciąży, by wzmacniać skórę i uelastyczniać ją.
Przykładowy krem: Dzięki dawce składników działających odżywczo i regenerująco skóra będzie odporniejsza na rozstępy. Dzięki temu, że Revitol Stretch Mark to kosmetyk na bazie naturalnych składników może być bez obaw stosowany przez przyszłe mamy. Jego bazę stanowią naturalne oleje, które działają na skórę natłuszczająco i sprawiają, że staje się bardziej elastyczna. Dodatek ekstraktu z aloesu dogłębnie odżywia komórki skóry oraz wpływa wygładzająco na powierzchnię ciała. Bardzo istotnym dodatkiem jest też wyciąg z grejpfruta mającego działanie wzmacniające i wygładzające. Krem Revitol Stretch Mark działa zarówno na istniejące już na ciele rozstępy, jak i pełni funkcję profilaktyczną, czyli zapobiega powstawaniu nowych defektów. Może być stosowany do pielęgnacji całego ciała. Dla najlepszych efektów należy używać go dwa razy dziennie.
Data dodania: 15-01-2013 12:47
Zobacz więcej o: krem na rozstępy w ciąży kosmetyki na rozstępy w ciąży na rozstępy rozstępy na piersiach co stosować na rozstępy w ciąży rozstępy w ciąży zdjęcia maść na rozstępy w ciąży
09-05-2013 23:01
Iwona
Swego czasu propagowała ją niezapomniana Hanka Bielicka, a skrót pochodzi od słów "nie żreć dużo". Wciąż pokutuje stereotyp, że kobieta ciężarna powinna jeść za dwoje. Tymczasem nic bardziej błędnego! Należy dostarczać organizmowi...

Tagi

Artykuły

Promocje na dziś

stół okrągły na wymiar

zajrzyj do kategorii stoły i sprawdź jak modnie stylowo wyposażyć dom dzięki

Popularne artykuły

Nowe artykuły