Trądzik blizny

Zobacz również artykuły
A6w efektyRozstępy po ciążyTrądzik bliznyNasilające się objawy powstawania hemoroidówKreatyna efekty uboczne
Duże blizny po trądziku są bardzo trudne do wyleczenia. Proces gojenia i znikania blizn może trwać nawet całe życie dlatego tak ważna jest profilaktyka czyli takie proste czynności jak unikanie wyciskania zmian zapalnych czy zachowanie odpowiedniej higieny oraz zwalczanie złych nawyków (np. dotykanie twarzy brudnymi rękami). W tym artykule dowiedzą się Państwo jak zniwelować blizny potrądzikowe.
Aby zająć się usuwaniem blizn (trądzik blizny) musimy mieć zdrową skórę tzn. brak zmian zapalnych na skórze, trądziku. Leczenie blizn potrądzikowych może w takim wypadku skończyć się większym problem czyli przebarwieniami oraz jeszcze większymi bliznami. Lepiej zaczekać również na okres jesienno-zimowy jeśli chcemy stosować bardziej inwazyjne zabiegi ponieważ lato nie jest dobrym okresem z powodu nasilonego promieniowania UV. Jeśli stosujemy kurację pochodnymi witaminy A jak np. leki Aknenormin czy Izotek musimy odczekać minimum 6 miesięcy przed podjęciem działań mających na celu usuwanie blizn potrądzikowych (trądzik blizny).

trądzik blizny – sposoby

Poniżej przedstawiamy metody na usuwanie blizn trądzikowych. Są one ułożone od najbardziej skutecznych po najmniej. Wybór odpowiedniej metody zależy od głębokości blizn oraz wielu czynników, które może zdiagnozować tylko dobry specjalista - dermatolog. Wykonywanie bardziej inwazyjnych metod powinno się odbywać pod okiem specjalisty ponieważ skóra to nie miejsce na eksperymenty. W przypadku uszkodzeń dokonanymi przez silne kwasy jak np. TCA możemy wyrządzić Swojej skórze więcej problemów.
  1. Dermabrazja - Mechaniczne usuwanie warstw naskórka tak aby przyśpieszyć jego regenerację oraz usunięcie blizn, przebarwień. Koniecznym wymogiem przy tym zabiegu jest brak aktywnej opryszczki oraz innych zmian zapalnych. Dermabrazja działa bardzo dobrze na blizny trądzikowe. Dermabrazję najczęściej dokonuje się laserem lub za pomocą frezy. Istnieje również metoda, którą może wykonać tylko chirurg jednakże jest ona niebezpieczna i rzadko stosowana. Koszt takiego zabiegu to około 500-1500 zł w zależności od wielkości ścieranej skóry. Nie wolno wystawiać na silne działanie promieni słonecznych skóry po takim zabiegu a w razie konieczności używać kremów z wysokim filtrem (50+). Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
  2. Peeling chemiczny - Został opisany szczegółowo w artykule peeling chemiczny . Najmocniejszym peelingiem używanym na co dzień przez dermatologów jest kwas TCA. Istnieje dyskusja o tym co jest skuteczniejsze: Technologia laserowa czy odpowiednie peelingi chemiczne. Jedno jest pewne. Są to dwie najskuteczniejsze metody do usuwania blizn trądzikowych (trądzik blizny). Cena zabiegu kwasem trój chlorooctowym to koszt około 200-300 zł
  3. Acne-Derm (15 zł), Skinoren (50 zł), Hascoderm (30 zł) – Skuteczne leki na blizny trądzikowe. Zawierają odpowiednie stężenie kwasu azelainowego, który ma działanie keratolityczne oraz przeciwzapalne. Poza bliznami skutecznie leczy aktywny trądzik dlatego może być stosowany przy zmianach zapalnych. Stosuje się je również profilaktycznie dla osób o skłonnościach do powstawania trądziku.
  4. Rezorcyna - Stosowany w formie roztworu wodno-alkoholowego oraz pasty. Niektóre leki jak np. płyn Adonis-Afrodyta zawierają tą substancję ale małą dawkę przez co należy stosować przez dłuższy czas aby zauważyć efekty. Takie stosowanie ma jednak swoje zalety ponieważ Rezorcyna ma silne właściwości i zapewnia silne złuszczanie naskórka.
  5. Nadtlenek benzoilu - Jeden z najczęściej przepisywanych leków złuszczających na trądzik i blizny jednakże posiada małą skuteczność. Leki na bazie nadtlenku benzoilu to np. Benzacne, Brevoxyl, Akncefug, Acneroxid, Lubexyl. Stosowany głównie na małe blizny i przebarwienia. W przypadku delikatnej skóry najpierw stosuje się niższe stężeniu i stopniowo doprowadza do maksymalnie tolerowanego stężenia tej substancji.
  6. Allantoina - Jej działanie jest niezbyt skuteczne ale w połączeniu z innym lekami daje świetne efekty. Ma właściwości przeciwzapalne oraz stosuje się ją przeciw wypryskom. Zmiękcza i usuwa martwy naskórek dzięki swoim właściwościom pozwalającym na przenikania do niższych warstw naskórka. Allantoina stosuje się do codziennej pielęgnacji. Większość dermatologów przepisuje ją zaraz po skończeniu kuracji pochodnymi witaminy A (izotek, aknenormin) ponieważ wykazuje silne działania wiążące i wzmacnia dzięki temu swoje działanie. Do działania złuszczającego wymaga jednak wysokiego stężenia.
  7. Kwas askorbinowy oraz kwasem salicylowy - Przeznaczony do mniejszych blizn oraz przebarwień. Istnieje kilka przeciwwskazań szczególnie dla cery wrażliwej oraz naczynkowej.
  8. Mocznik - Istnieją leki zawierające mocznik w odpowiednich proporcjach lub też można kupić w sklepie ogrodniczym czysty mocznik (w formie granulowanej) i sporządzić w proporcjach 5% mocznik , 40% alkohol
Istnieje wiele leków, które stosują mieszaninę powyższych substancji.
Najczęściej dobór odpowiedniego leku dobiera się na zasadzie prób i błędów ponieważ każda skóra reaguje inaczej.
trądzik blizny - zdjęcia

blizny trądzik
Efekty działania Dermabrazji – laser fraxel
Data dodania: 29-06-2011 17:30
Zobacz więcej o: trądzik blizny na trądzik tabletki dieta a trądzik Hascoderm peelingi chemiczne tca metody na usuwanie blizn trądzikowych Leczenie blizn potrądzikowych trądzik Aknenormin Izotek usuwanie blizn potrądzikowych Mechaniczne usuwanie warstw naskórka usunięcie blizn przebarwień kwas TCA koszt Brevoxyl Akncefug Acneroxid Lubexyl Rezorcyna Nadtlenek benzoilu Allantoina Kwas askorbinowy mocznik Dermabrazja Cena zabiegu kwasem
23-01-2015 16:11
Kamila
Na blizny faktycznie istnieje sporo dobrych zabiegów, ja na święta dostałam bon na zabieg http://bit.ly/1wbi0F6 i wybrałam właśnie zabieg, który jest początkiem usunięcia mojej blizny, która mnie bardzo denerwowała.
09-05-2013 23:51
Iwona
W przypadku występowania trądziku ten slogan ma wyjątkowe zastosowanie. Spożywanie fastfoodów i żywności, nafaszerowanej chemią (konserwanty, barwniki, aromaty, itp.) zdecydowanie szkodzi naszej skórze, a producenci preparatów przeciwtrądzikowych...
15-02-2013 13:46
Agata
Witam, Bardzo dużo jest różnych opinii o efektach działania lasera na blizny potrądzikowe. Oczywiście zależy to od wielkości danej blizny oraz głębokości, ale zauważyłam, że ciężko odróżnić dobry laser od starego? Podobno...
02-11-2011 21:01
piotr
Proponuję aparat medolight Color. Bezinwazyjny i skuteczny aparat stosowany w kosmetyce.
29-06-2011 17:36
Hania
Czy podwyższony poziom hormonów może powodować nasilający się trądzik? Co robić jeśli nie mogę przestać przyjmować tabletek wpływających na hormony a jednocześnie chcę się pozbyć trądziku? Proszę o pomoc :(

Tagi

Artykuły

Promocje na dziś

meble ze skory

ŻAKPOL - SALON FABRYCZNY Ogromny wybór mebli Strefa niskich cen Tel +48 61 650 77 00

sklepzakpol.pl
Jestem Twoją Księgową

Zapewniamy profesjonalną obsługę księgową. Skontaktuj się z nami i sprawdź, ile zyskasz.

Popularne artykuły

Nowe artykuły


Zapisane tagi:
blizny po trądziku (1921)
blizny potrądzikowe (372)
aknenormin efekty (62)
izotek efekty (47)
dziury po trądziku (45)
acne derm efekty (36)
zmiany potrądzikowe (34)
ślady po trądziku (27)
blizny po trądziku zdjęcia (23)
brevoxyl efekty (22)
benzacne efekty (20)
blizny po trądziku laser (19)
Skinoren efekty (17)
blizny potradzikowe zdjecia (16)
twarz po tradziku (16)
dermabrazja (16)
trądzik (15)
trądzik hormonalny (15)
plamy po trądziku (13)
laser blizny po trądziku (10)
blizna po trądziku (10)
blizny (10)
trądzik blizny (10)
lubexyl (10)
blizny trądzik (10)
trądzik zapalny (9)
dziury po trądziku zdjęcia (9)
leczenie blizn po trądziku (9)
blizny po wyciskaniu (8)
przebarwienia na twarzy po trądziku (7)
blizny po tradziku przed i po (7)
fraxel efekty (7)
trądzik hormonalny zdjęcia (7)
brevoxyl OPINIE (6)
dermabrazja efekty (6)
dziury po trądziku laser (6)
laser flaxer (6)
trądzik zapalny zdjęcia (5)
blizny potrądzikowe leczenie (5)
skóra po trądziku (5)