Cera sucha

Zobacz również artykuły
Ból gardła w ciążyBól w szczęceLeczenie kanałowe zębaćwiczenia na płaski brzuszekKreatyna efekty uboczne
Sucha cera to stan, w którym nasza skóra jest bardzo podatna na wszelkie czynniki zewnętrzne. Powoduje zwiększenie się objawów alergii oraz innych problemów skórnych. Rozsądnym rozwiązaniem jeśli mamy suchą skórę jest zmiana tej sytuacji. Nasz artykuł odpowie na wszelkie pytania związane z suchą skórą.
Sucha cera - Stan, w której nasza skóra ma zaburzoną gospodarkę wodną można rozpoznać poprzez uczucie ściągnięcia po użyciu demakijażu lub innych substancji mających na celu oczyszczanie naszej twarzy. Czasami towarzyszy temu uczucie świądu oraz bardziej widoczne zmarszczki. Powodem dla którego nasza cera jest sucha to niemożność zatrzymywania wody w warstwach podskórnych oraz zmniejszone wydzielanie gruczołów łojowych. Naskórek w sytuacji gdy mamy taką cerę jest bardzo cienki dlatego jesteśmy narażeni na podrażnienia, przebarwienia oraz inne problemy. Powody dlaczego możemy mieć suchą skórę
  • Używanie leków i substancji powodujących złuszczanie naskórka
  • Używanie preparatów wysuszających skórę
  • Długie przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych
  • Długie opalanie bez ochrony kremów z odpowiednim filtrem SPF
  • Długie przebywanie na dworze bez odpowiedniej ochrony (mróz, wiatr, słońce)
Sucha skóra a pochodne witaminy A

W przypadku kuracji takimi lekami jak pochodne witaminy A (Aknenormin, Izotek itd.) istnieje błędne przekonanie, że skórę nie należy nawilżać. Oczywiście wtedy złuszczanie jest mocniejsze ale skóra jest bardzo podatna na wszelkie zmiany chorobowe, przebarwienia, blizny. Rozsądnym rozwiązaniem jest zachowanie równowagi wodnej warstwy podskórnej czyli koniecznie stosować kremy nawilżające.

Gospodarka wodna naszego organizmu

Gdy nasza cera wygląda na wysuszoną należy pić więcej wody. Nasze ciało jest uzależnione od wody i jej niedobór może być znacznie groźniejszy niż tylko źle wyglądająca skóra. Najlepiej spożywać wodę mineralną, która zawiera dodatkowo duże ilości minerałów służących naszemu zdrowiu i skórze. Warto pamiętać, że stan naszej skóry jest uzależniony od ogólnej kondycji całego ciała.

Czym nawilżać skórę?

Na rynku istnieje wiele kremów służących nawiązaniu skóry. Niektóre z nich są bardzo drogie a efekty są porównywalne do tańszych zamienników czy własnoręcznie zrobionego kremu. Warto zaznaczyć, że efekty nawilżenia są podobne. Różni jest tylko cena.
  1. Wersja ekonomiczna: Zaopatrzyć się w lanolinę . Można również zrobić własny krem ze składników: tlenek cynku + lanolinę + olejek jojoba i wymieszać je w różnych proporcjach - 20 % lub 30 % ZnO (tlenek cynku). Powyższy krem jest często wypisywany na recepcie przez dermatologa (szczególnie w okresie letnim – oparzenia słoneczne).
  2. Wersja gotowa: W aptekach oraz drogeriach znajdziemy wiele produktów do nawilżania skóry. Warto szukać produktów z jak największą zawartością kwasu hialuronowego. Produkty z tym kwasem są niestety dosyć drogie ale nawilżają skórę najsilniej ze środków dostępnych w sklepach. Kwas hialuronowy zawdzięcza sławę dzięki zdolności utrzymywania nawilżenia skóry. Jeśli kupujemy krem na dzień dobrym rozwiązaniem jest aby posiadał on również ochronę przed szkodliwymi promieniami UV. Dla większości z nas wystarczy ochrona na poziomie SPF15 jednakże jeśli narażamy się na działanie słońca przez długi okres czasu a dodatkowo mamy jasną karnację SPF powinien być większy niż 25. Z rozwiązań ekonomicznych można zakupić kremy znanych firm kosmetycznych jak Ziaja, Nivea oraz wiele innych.
  3. Zabiegi: Na rynku istnieją usługi zapewniające nawilżanie skóry. Wybór jest dosyć duży zaczynając od Mezoterapii kończąc na zabiegach kosmetycznych np. MOISTURE QUENCHING PURITY RITUAL . Najskuteczniejszą metodą nawilżania skóry jest połączenie kilku zabiegów szczególnie zabiegu kwasem hialuronowym.
Data dodania: 20-06-2011 16:47
Zobacz więcej o: podkład cera sucha cera sucha i wrażliwa cera sucha zabiegi cera sucha pielęgnacja cera sucha naczynkowa cera sucha z wypryskami sucha cera domowe sposoby
11-05-2013 21:24
Iwona
Są niezbędne w pomieszczeniach klimatyzowanych. Dobrze jest uruchomić nawilżacz także tam, gdzie nie ma klimatyzacji - w sezonie grzewczym, kiedy włączone są kaloryfery. Suche powietrze jest wrogiem delikatnej, cienkiej, suchej skóry....
29-03-2012 16:46
Monika
Także dobrze działają na nawilżenie i ogólne odżywienie skóry. Brzydki zapach ale efekt jest znacznie lepszy niż w przypadku kremów.
08-11-2011 12:05
Wiola
Chciałam napisać tylko wskazówkę dotyczącą kwasu hialuronowego, który zatrzymuje nawilżenie w głębokich warstwach naskórka. Mianowicie aby spotęgować działanie jakiegoś kosmetyku po jego wchłonięciu nakładamy na skórę Kwas...

Tagi

Artykuły

Promocje na dziś

Popularne artykuły

Nowe artykuły


Zapisane tagi:
cera sucha (9)
c era sucha (3)
kwas hialuronowy a izotek (3)
izotek nawilżać czy nie (3)
SUCHA SKORA TWARZY CZYM NAWILZAC (2)
sucha skora izotek (2)
aknenormin a kwas hialuronowy kosmetyki (2)
gospodarka wodna skóry artykuł (1)
sucha cera (1)
sera sucha (1)
czym nawilzyć dobrze twarz przy izoteku (1)
stan cery suchej (1)
czym nawilzac skore przy izoteku (1)
kwas hialuronowy przy aknenormin (1)
izotek jak nawilżyć twarz (1)
dlaczego nie nawilżać przy izoteku (1)
czym nawilżać twarz przy izoteku (1)
wysuszona twarz po izoteku (1)
izotek wysuszyl cere (1)
suchy naskorek po izoteku (1)
IZOTEK+SUCHA+SKÓRA (1)
izotek kiedy sucha skóra (1)
skora wysuszona po izoteku (1)
czym nawilżać skórę izotek (1)
jakie nawilżanie przy izoteku (1)
kwas hialuronowy a aknenormin (1)
aknenormin a uzywanie kosmetykow z kwasem hialuronowym (1)
izotek nawilzanie skory (1)
kwas hiaruronowy przy aknenorimie (1)
izotek nawilżanie twarzy (1)
izotek czym nawilżać twarz (1)