trądzik a hormony

29-06-2011 16:36
Hania
Czy podwyższony poziom hormonów może powodować nasilający się trądzik? Co robić jeśli nie mogę przestać przyjmować tabletek wpływających na hormony a jednocześnie chcę się pozbyć trądziku? Proszę o pomoc :(
Odp.: trądzik a hormony
08-11-2011 10:51
Miruś
Oczywiście, że może. W przypadku kobiet często ten problem pokazuje się w przypadku brania tabletek antykoncepcyjnych. Warto udać się do lekarza i powiedzieć mu żeby dobrał inne środki ponieważ obecne powodują nasilenie się trądziku.
Odp.: trądzik a hormony
08-11-2011 11:11
Mariola
Dodam, że w przypadku mężczyzn ma to najczęściej podłoże androgenne.
Odp.: trądzik a hormony
11-05-2013 20:56
Iwona
Jak najbardziej może. Zdarza się, że terapia hormonalna skutkuje trądzikiem. Sytuacja jest skomplikowana, bo niektórych hormonów po prostu nie da się zastąpić niczym innym. Moim zdaniem powinnaś sie udać do lekarza, bo tylko on jest w stanie zaradzić problemowi. "Sprawcą" jest męski hormon - dehydrotestosteron, który zwiększa wydzielanie sebum (łoju). Uwaga: stosowanie tabletek antykoncepcyjnych w leczeniu trądziku jest ostatecznością!