mam męża alkoholika, jak ubezwłasnowolnić alkoholika

15-07-2011 14:49
Aga
witam, mam męża alkoholika i mam w związku z tym takie pytanie: jak ubezwłasnowolnić alkoholika? Proszę o pomoc
Odp.: ...
11-05-2013 22:59
Iwona
Jest możliwe częściowe ubezwłasnowolnienie alkoholika. Podstawą jest zdiagnozowanie choroby alkoholowej. Wniosek składa się do sądu - wydział rodzinny i nieletnich. Do wniosku musi być dołączone zaświadczenie lekarskie o leczeniu odwykowym. Jeżeli alkoholik odmawia leczenia, sąd wniosek odrzuci. W tej sytuacji należy zwrócić się do prokuratora albo do gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Organy te są uprawnione do zwrócenia się do sądu o wydanie nakazu leczenia. Nastąpi to jednak tylko wtedy, jeżeli wykażemy, iż w związku z alkoholizmem następuje rozkład rodziny, demoralizacja nieletnich, zachodzą akty przemocy, alkoholik nie pracuje albo nie łoży na utrzymanie rodziny. Te fakty trzeba wykazać przed prokuratorem lub komisją. Sąd orzeka o przymusowym leczeniu, alkoholik może zostać doprowadzony siłą przez policję do zamkniętego ośrodka. Dopiero potem można wszcząć postępowanie o ubezwłasnowolnienie. To wszystko trwa jednak bardzo długo. Jeżeli alkoholik pracuje i przepija wypłatę, można zwrócić się do sądu o nakazanie pracodawcy, aby wypłacał jego wynagrodzenie do rąk np. żony albo innej osoby pozostającej we wspólnym gospodarstwie domowym. Tutaj procedury są krótsze, obowiązują wprost zapisy w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym.
Odp.: ...
29-11-2013 12:13
Jagoda
To na pewno nie będzie łatwa procedura. Moja kuzynka zmagała się z tym problemem. Warto od początku wiedzieć jak najwięcej od strony prawnej, jak to wygląda. Polecam artykuł: http://www.eporady24.pl/ubezwlasnowolnienie_alkoholika,pytania,3,205,7309.html na pewno wiele kwestii to wyjaśni. Warto też szukać samemu w internecie, jest dużo przydatnych informacji. Pozdrawiam Ciepło :)

Tagi

Artykuły

Promocje na dziś

    cytrynian magnezu cena

    12 lut 2014. pl Magnez jest konieczny w metabolizmie i wytwarzaniu białek. techlandlab.pl

    wykszania traw warszawa

    span class f sie siedem firm prowadzi prace konserwacyjne na kanałach rzece długiej a także nad stawami brustmana w warszawie mieszkańcy

Popularne artykuły

Nowe artykuły


Zapisane tagi:
jak ubezwłasnowolnić męza alkoholika (19)
jak ubezwłasnowolnić alkoholika (3)
ubezwłasnowolnienie męża alkoholika (3)
jak ubezwlanowolnic meza alkoholika (2)
jak ubezwłasnowolnić męża (2)
jak ubezwlasnowolnic alkocholika (2)
jak ubezlasnowolnic meza (1)
jak ubezwlasnowolnic meza akoholika (1)
ubezwłasnowolnienie alkoholika forum (1)
jak+ubezwłasnowolnić+alkoholika (1)
ubezwłasnowolnienie częściowe akoholika (1)
zaświadczenie o leczeniu odwykowym męża (1)
jakie sa procedury aby ubezwlasnowolnic meza alkoholika (1)
jak ubezwlasnowolnic meza alkocholika (1)
ubezwlasnowolnienie kafeteria (1)