Jak przemówić alkoholikowi do rozumu?

25-05-2011 13:04
AA
Moja bliska osoba to alkoholik. Śmieje się z tych wszystkich psychologicznych definicji oraz grup wsparcia dla anonimowych alkoholików. Twierdzi, że nie ma problemu pomimo, że praktycznie 5 dni w tygodniu jest pijana. Czytałem, że działa mówienie o swoich odczuciach oraz faktach ale już nie mam sił. Kompletnie nie dochodzi do alkoholika, że wyrządza krzywdę sobie ale przede wszystkim bliskim, którzy się o niego martwią i obserwują jego upadek. Jak pomóc takiemu cwaniaczkowi, który twierdzi, że problemu nie ma?
Odp.: Jak przemówić alkoholikowi do rozumu?
30-05-2011 13:34
KamilW
Przede wszystkim musisz przemawiać do niej wyłącznie w oparciu o fakty. Nie można angażować emocji. Może kiedyś się opamięta i przestanie pić tyle alkoholu. Nie mów również w ten sposób: "Alkohol jest dla ludzi ale pić to trzeba umieć" bo wtedy alkoholik przyjmie sobie do swojego rozumku, że nauczy się normalnie pić co kończy się kolejną libacją. Alkoholik po prostu musi przestać pić bo już nie potrafi spożywać alkoholu w normalnej ilości! Musi się upić bo inaczej go rzuca a potem jak wypije za dużo to ma wyrzuty sumienia.
Odp.: Jak przemówić alkoholikowi do rozumu?
31-05-2011 13:56
ZB
Z doświadczenia wiem, że alkoholik nigdy tego nie zrozumie. Radzę odpuścić a jeśli już tak zależy Ci na tej osobie to wymagana jest długotrwała i kosztowna psychoterapia. Alkoholicy pozostaną alkoholikami do śmierci choćby przestali pić. Takie są skutki nadużywania alkoholu i nie da się ich cofnąć w krótkim czasie i bezboleśnie.
Odp.: Jak przemówić alkoholikowi do rozumu?
02-06-2011 14:12
drunk
Z doświadczenia wiem, że alkoholik, który nadużywał alkoholu przez wiele lat jest ciężkim orzechem do zgryzienia. Jedynie uświadomienie i podawanie samych faktów, bez wyśmiewania ani pouczania. Najlepiej mówić o własnych przeżyciach i odczuciach względem tego co robi alkoholik.
Odp.: Jak przemówić alkoholikowi do rozumu?
02-06-2011 14:46
edzio
Alkoholik musi sam zrozumieć Swoje błędy i nie można mu pomóc z dnia na dzień. Najczęściej taki delikwent musi upaść na dno czyli złajdaczyć się niesamowicie. Przykro mi.
Odp.: Jak przemówić alkoholikowi do rozumu?
02-06-2011 14:51
Magdalena
Po tylu latach nadużywania alkoholu mogą stracić umiejętność normalnego myślenia. Dla nich alkohol to narkotyk, który muszą dostać. Widzieliście na pewno filmy jak po narkotykach ludziom odbija a alkohol to "rozpacz w płynie"
Odp.: Jak przemówić alkoholikowi do rozumu?
20-07-2011 08:37
...
1)alkoholik musi sam chcieć przestać nikt go do tego nie zmusi 2)musi spaść na dno albo 1m niżej żeby z tej pozycji zauważył jak jest już z nim źle 3)emocje i nerwy nie pomogą 4)czasem tzw."kubeł zimnej wody" np. pozew o rozwód pomaga się otrząsnąć 5) systematyczna terapia w AA pomaga zmienić świadomość takiej osoby 6) osoby współuzależnione też powinny uczestniczyć w terapii dla współuzależnionych ( wiedza na temat + wsparcie ze strony takich samych osób jak my = ulga psychiczna ,że nie jestem sama 7)alkoholik do końca życia nim pozostaje, ważne żeby był trzeźwym alkoholikiem 8)wpadka może się zdarzyć nawet po kilku latach trzeźwości ale wtedy ta osoba wie już co może stracić ZNAM TO Z AUTOPSJI mój mąż ma 9 lat trzeźwości = INNE ŻYCIE DLA CAŁEJ RODZINY
Odp.: Jak przemówić alkoholikowi do rozumu?
08-05-2013 16:44
Iwona
Nie da się przemówić. Nie da się też na siłę leczyć. Mam jedną uwagę do ZB: terapia jest długotrwała, ale nie kosztowna (chyba że prywatnie!). W ośrodkach terapii uzależnień jest bezpłatna i nie obowiązuje rejonizacja. W przypadku osób bezrobotnych lub o niskich dochodach na osobe w rodzinie, MOPS zwraca koszty dojazdów na terapię z miejsca zamieszkania i z powrotem (trzeba zachować bilety) - przy terapii ambulatoryjnej. Bezpłatna jest też terapia w ośrodku zamkniętym, który ma umowę z NFZ.

Tagi

Artykuły

Promocje na dziś

wyposażenie siłowni profesjonalnej

Harmonijny rozwój sylwetki w warunkach domowych. Zobacz kliknij i kup.

sklepfitness.com
salon kosmetyczny mokotów

nowoczesny salon kosmetyczny beauty ever poleca zabiegi medycyny estetycznej i skuteczne odchudzanie na warszawskim mokotowie zapraszamy

Popularne artykuły

Nowe artykuły


Zapisane tagi:
jak przemówić do alkoholika (30)
dno alkoholika (13)
jak przemówić alkoholikowi do rozumu (7)
jak przemowic alkoholikowi (7)
jak przemówic alkoholikowi do rozsadku (5)
alkoholizm upaśc na dno (3)
alkoholik musi upaść na dno (2)
jak pomóc alkoholikowi przestać pić (2)
rozum u alkoholika (1)
jak przemówić do alkoholika \ (1)
jak przemówić alkocholikowi do rozumu (1)
czy alkoholik musi upaść na dno (1)
alkoholik jak przemówić do rozsądku (1)
jak przemówic do rozsądku alkoholikowi (1)
jak przemowic alkoholikowi zeby nie pil (1)
jak mu przemówic do rozsądku alkoholikowi (1)
jak przemowic do wlasnego rozsadku (1)
przemówienie alkoholizm (1)
jak przemowic (1)
przemówienia do elkoholikal (1)
czy alkoholik ma rozum (1)
jak przemówić do (1)
jak pomoc alkoholikowi upasc na dno (1)
forum osoby współuzależnione (1)
czy da się przemówić do rozsądku alkoholikowi (1)
jak przemówic do alkocholika (1)
alkoholik a dno (1)
jak przemówic alkoholikowi zeby przestał pić (1)
co zrobic aby przemowic do rozsadku alkoholikowi (1)
co przemówi alkoholikowi do rozumu (1)
jak przemówić facetowi alkoholikowi do rozumu (1)
czy alkoholik musi pic (1)
jak przemówić alkocholikowi żeby nie pił (1)
jak przemowic do kogos zeby przestal pic (1)
czy alkoholik moze stracic rozum (1)
jak+przemówić+alkoholikowi+do+rozsądku (1)
jak przemowic facetowi do rozsadku (1)
przemówic (1)
jak przemówić do rozumu alkoholikowi (1)
maz alkoholik jak mu przemowic do rozsadku (1)